ÜRITUS: Raadiojamboree

ott | R, 17/10/2008 - 15:44
algus: 18.10.2008 - 11:00 lõpp: 18.10.2008 - 13:00

Käisime skautidega tutvust tegemas raadioamatöörlusega ning võtsime oma osa ülemaailmsest raadiolaagrist.

Külastasime raadioamatöör ES5RW-d tema koduses raadiopunkris. Saime teada kuidas tema sellega tegelema hakkas ja aimu sellest toredast hobist. Soojenduseks saime 2 ühendust itaaliasse, kus oli eelmisel päeval olnud 25 kraadi sooja kuid sel päeval ainult 13. Nagu hiljem selgus oli kogu euroopas sel päeval jahe nagu ka meil. Saksamal Münheni lähistel oli koguni öökülma olnud. Proovisime ka kaugemalt sidet saada kuid väljaspoolt euroopat ei kuulnnud meid keegi. Hommikul enne meie saabumist oli Rein Jaapaniga ühenduse saanud.

Seejärel suundusime JOTA sagedustele ning vestlesime Suur-Britannia, Hollandi, Belgia, Portugali ja Saksamaa skautidega. Kui juba korra ühenduse olime saanud, siis oli huvilisi, kes meiega kontakti saada soovisid väga palju.